Fudbal

Fudbalska zona Centar: FK Svrljig sutra dočekuje ekipu Pukovca

Nakon katastrofalnog poraza u Aleksincu protiv ,,Rudara 2016” od 8:0 (3:0), FK Svrljig ima priliku da se popravi u okviru 20. kola fudbalske lige Zona Centar, koja predstavlja četvrti rang takmičenja FSS-a. Naime, fudbaleri Svrljiga sutra, 26. aprila, odigraće utakmicu na domaćem terenu protiv ekipe Pukovac iz istoimenog mesta.

FK Svrljig - Napredak, arhivska fotografija, foto: Svrljiške novine
FK Svrljig – Napredak, arhivska fotografija, foto: Svrljiške novine

FK Svrljig se trenutno nalazi u nezavidnoj situaciji — sa samo 17 osvojenih bodova zauzima pretposlednje, 11. mesto na tabeli.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola, uključujući i sutrašnje, a Svrljig sigurno računa samo na tri boda iz meča sa ekipom Mladosti, koja je u međuvremenu istupila iz takmičenja.

Gostujući tim, Pukovac, nalazi se na solidnom 6. mestu sa 29 bodova i dolazi rasterećen, ali i kao favorit u ovom susretu.

Uprkos teškoj sezoni i lošijim rezultatima, iz FK Svrljig apeluju na svoje verne navijače da dođu u što većem broju i pruže podršku timu u borbi za opstanak u zonskom rangu.

Utakmica se igra na stadionu u Svrljigu, a početak meča je zakazan za 16:30 časova.

Imate komentar?

Najčitanije danas

Najnovije na portalu

Politička dešavanja i obeležavanja praznika

Poljoprivreda

Povezano