Uz hladnije vreme

Blagovesti i prvi ovogodišnji vašar u Svrljigu

Danas, 7. aprila, pravoslavni vernici proslavljaju Blagovesti, jedan od najvećih hrišćanskih praznika.

Priprema za današnji vašar na Blagovesti, foto: Svrljiške novine
Priprema za današnji vašar na Blagovesti, foto: Svrljiške novine

Ovaj praznik obeležava dan kada je arhangel Gavrilo javio Bogorodici vest da će roditi Spasitelja sveta, Isusa Hrista. Blagovesti su praznik radosti, nade i duhovne obnove, a u narodu se veruje da na ovaj dan priroda počinje da se budi i da je svaki posao blagosloven.

Uz ovaj veliki praznik, danas se u Svrljigu održava i prvi ovogodišnji vašar, koji tradicionalno okuplja veliki broj ljudi iz Svrljiga i okolnih sela. Na vašaru se mogu pronaći različiti proizvodi, što bi se reklo od igle do lokomotive.

Priprema za današnji vašar na Blagovesti, foto: Svrljiške novine
Priprema za današnji vašar na Blagovesti, foto: Svrljiške novine

Zbog održavanja vašara, u Svrljigu će danas doći do obustave saobraćaja u Ulici 7. juli, na potezu od ulice Dušana Trivunca do ulice Riste Vujoševića. Vozači se mole za strpljenje i korišćenje alternativnih pravaca.

Imate komentar?

Najčitanije danas

Najnovije na portalu

Registrovali firmu na adresi CTKS-a

Najbolje jelo od sira na celom svetu!

Takmičenje u kucanju uskršnjim jajima

Poljoprivreda

Povezano