Sportske vesti

Debakl Svrljiga na domaćem terenu: Car Konstantin slavio sa 4:1

Fudbalski klub Svrljig doživeo je težak poraz na domaćem terenu u drugom kolu Zone Centar, izgubivši od FK Car Konstantin rezultatom 1:4. Meč je počeo mirno i bez golova u prvom poluvremenu, ali prava drama usledila je u drugom delu igre.

Fudbalski klub Svrljig, detalj sa utakmice, foto: M.M.

Bek FK Svrljiga Dušan Petrović morao je da napusti teren zbog povrede, što je očigledno poremetilo igru domaćina. Od tog trenutka, Svrljig je pao, a Car Konstantin preuzeo kontrolu. Prvi udarac zadao je Velinov iz penala u 61. minutu, nakon što je dosuđen penal za goste. Samo dva minuta kasnije, Ivan Jović uvećava rezultat na 0:2, dodatno potopivši nade Svrljižana.

Velinov je ponovo bio precizan u 77. minutu, donoseći svom timu komotnu prednost od 0:3. FK Svrljig je pokušao da se vrati u igru i u 81. minutu Predrag Mladenović je postigao fantastičan gol sa distance, smanjivši rezultat na 1:3. Ipak, to je bilo sve od domaćina.

U 89. minutu, Velinov je još jednom pokazao svoju klasu i kompletirao hat-trick, postavivši konačnih 1:4.

Na utakmici su podeljena i tri žuta kartona: Marković i Milenković iz Car Konstantina, od kojih je Milenković dobio i crveni karton, kao i Jovanović i Prvulović iz Svrljiga.

Svrljig će morati da se brzo konsoliduje i pripremi za naredni meč, dok Car Konstantin nastavlja sa odličnim igrama na početku sezone.